0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Младински сојуз: Младите од Северна Македонија и Грција веруваат во заедничката иднина

Младите од Северна Македонија и од Грција веруваат во заедничката соработка и иднина. Треба да им се даде глас за да создадат подобри механизми за меѓусебна соработка и да се запознаваат едни со други преку различни начини и активности. Ова е заклучокот од дводневната конференција што се одржа во Скопје за основање канцеларии за младинска соработка меѓу двете држави. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close