0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Млади пратеници и активисти дискутираа за младински прашања, политики и решенија

На младите по пандемијата треба да им се обезбеди живот и иднина, а имплементацијата на Законот за младинско учество и младински политики е неопходна за да се постигне токму тоа, ова беше генералниот заклучок на дискусијата „Клуб на млади или клуб за млади? Каде треба да биде фокусот?“ организирана од Фондацијата Конрад Аденауер во соработка со собранискиот Клуб за младински прашања и политики.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close