Дописници МКДКултураКултура.Портал

Младата пијанистка Ангела Николовска одржа солистички пијано концерт во Рим

Младата талентирана пијанистка од Крива Паланка, Ангела Николовска, студент на Факултетот за музичка уметност - Скопје, настапи пред публиката на италијанската престолнина, Рим. Николовска настапи на покана на организацијата “Concerti del Tempietto”.

Back to top button
Close
Close