0_Спорт.ПорталЗанимливостиОстанато

Младата голферка повторно ги почести следачите со видеотренинг

Младата американска професионална голферка Пејџ Спиранак постојано ги чести следачите со видео од еден свој вообичаен ден за тренинг.

Лос Анџелес, 14 мај 2020 (МИА) – Младата американска професионална голферка Пејџ Спиранак постојано ги чести следачите со видео од еден свој вообичаен ден за тренинг.

Game face before shot😤 and face after a solid shot😬 How far do you hit your 8 iron?

Posted by Paige Spiranac on Вторник, 12 мај 2020

Со тоа, според многумина, сака да покаже и дека и камерата и фотообјективот ја сакаат.

Пејџ Спиранак е родена 1993 година во Денвер, Колорадо, САД. Таа првично играла голф на Универзитетот на Аризона и Државниот универзитет во Сан Диего. Професионалната кариера ја започна 2015 година на „Кактус тур“, по што следеа и други натпревари.

Перидов, како и цел свет, и таа е во самоизолација, но не ги заборава тренинзите и својата страст – голфот.

На Инстаграм, спортистката има над два милиони следачи. си/сд/

Таг
Back to top button
Close
Close