БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Младата босанска девојка на која семејството и ја истриже косата: пет членови на семејството протерани во Сараево

Седумнаесет годишната Селма беше истрижена и претепана во Безансон во август од нејзиното семејство, затоа што беше за вљубена во еден млад христијанин Србин. Нејзините родители, како и нивните три други деца, беа протерани оваа сабота во Сараево, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close