Дописници МКДОпштински вести

Млад жител на Возарци пријавил физички напад од соселанец

Вчера  во полициската станица Кавадарци, 24 годишник од селото Возарци кавадаречко, пријавил дека во средата  околу 22.00 часот на бензинска пумпа во селото,  бил физички нападнат од 20-годишен соселанец. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Кавадарци, 26 јуни 2020 (МИА) – Вчера  во полициската станица Кавадарци, 24 годишник од селото Возарци кавадаречко, пријавил дека во средата  околу 22.00 часот на бензинска пумпа во селото,  бил физички нападнат од 20-годишен соселанец. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава. свд/ир

Back to top button
Close
Close