КултураКултура.Портал

МКЦ распиша повик за уметници од областа на визуелните и применетите уметности

Младинскиот културен центар (МКЦ) распишува повик за уметници што сакаат да партиципираат со проекти од областа на визуелните и применетите уметности, како дел од годишната ликовна програма. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close