• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 12 јануари 2017 (МИА) - Денеска е четврток, 12 јануари 2017 година, 12-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 353 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 7 часот и 1 минута,  а ќе зајде во 16 часот и 22 минути.

Денов трае 9 часа и 21 минута.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 16 часот и 42 минути, а ќе зајде во 6 часот и 34 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...