• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 11 јануари 2017 (МИА) - Денеска е среда, 11 јануари 2017 година, 11-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 354 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 7 часот и 1 минута,  а ќе зајде во 16 часот и 21 минута.

Денов трае 9 часа и 20 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 15 часот и 38 минути, а ќе зајде во 5 часот и 36 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ