• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 10 јануари 2017 (МИА) - Денеска е вторник, 10 јануари 2017 година, 10-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 355 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 7 часот и 1 минута,  а ќе зајде во 16 часот и 20 минути.

Денов трае 9 часа и 19 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 14 часот и 40 минути, а ќе зајде во 4 часот и 31 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...