• A-
  • A
  • A+
четврток, 24 мај 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 9 јануари 2017 (МИА) - Денеска е понеделник, 9 јануари 2017 година, 9-тиот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 356 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 7 часот и 1 минута,  а ќе зајде во 16 часот и 19 минути.

Денов трае 9 часа и 18 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 13 часот и 47 минути, а ќе зајде во 3 часот и 22 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ