• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Денеска ќе се играат сите натпревраи во Првата македонска фудбалска лига

Денеска ќе се играат сите натпревраи во Првата македонска фудбалска лига

Скопје, 18 март 2017 (МИА) - Поради настапот на фудбалската репрезентацијата на Македонија во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија, и претстојниот дуел со Лихтенштајн на 24 март, сите натпревари од 25. коло во Првата македонска фудбалска лига ќе се играат денеска.
 
Дерби дуелот ќе се игра на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, каде Работнички ќе биде домаќин на Силекс. 
 
Почеток на натпреварот е од 14 часот, термин во кој ќе се играат и останатите средби, а во кои ќе се сретнат: 
Брегалница – Шкендија 
Македонија ЃП – Вардар 
Победа – Шкупи 
Ренова – Пелистер 
 
Табела: Вардар 50 бодови, Шкендија 44, Работнички 36, Пелистер 36, Силекс 31, Ренова 28, Шкупи 21, Победа 19, Македонија ЃП 16 и Брегалница 11. ит/сст/12:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ