• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Пораз на Македонија од Србија

Пораз на Македонија од Србија

Скопје, 17 март 2017 (МИА) – Женската ракометна репрезентација на Македонија вечерва доживеа пораз од селекцијата на Србија во првиот од двата контролни натпревари. Србија победи со 35:29. Натпреварот се одигра во салата „Автокоманда“ и беше од затворен тип.
 
Селекцијата на Србија подобро одиграла во вториот дел кога е и обезбедена победата.
 
Вториот контролен натпревар избраничките на селекторот Симе Симовски ќе го одиграат утре претпладне во СЦ „Јане Сандански“. Овие натпревари се дел од неделата на ЕХФ, а за Македонија ова е подготовка натпреварите со Шведска од баражот за Светското првенство во Германија што ќе се играат во јуни месец годинава.мн/скс/19:46

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ