• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Талески избран за најдобар лев бек во рамки на групите Ц и Д од Лигата на шампиони

Талески избран за најдобар лев бек во рамки на групите Ц и Д од Лигата на шампиони

Скопје, 17 март 2017 (МИА) – Поранешниот ракометар на Металург, Филип Талески е избран за најдобар лев бек во рамки на групите Ц и Д во Лигата на шампиони.

На 9-те натпревари во Лигата на шампионите, Талески како член на Металург постигна 41 гол.

На два од деветте одиграни натпревари за Металург во ЛШ тој постигна двоцифрен број голови, против Елверум 13 и против Татран Прешов 10.

Најдобра „седморка“ на групи Ц и Д во ЛШ се:

голман: Сирил Думулин (Нант)
лево крило: Магнус Браминг (Холтесбро)
лев бек: Филип Талески (Металург)
среден бек: Николас Клер (Нант)
десен бек: Јуре Доленец (Монпеље)
десно крило: Давид Балагер (Нант)
пикер: Лудовик Фабрегас (Монпелје)

По Светското првенство во Франција, Талески сега е член на бундеслигашот Рајн Некар Левен. мн/18:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...