• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Одбележана 17-годишнината од загинувањето на полицајците Кирил Петрушевски и Ерол Готак

Одбележана 17-годишнината од загинувањето на полицајците Кирил Петрушевски и Ерол Готак

Скопје, 11 јануари 2017 (МИА) - Претставници од општината Гази Баба, заедно со родителите на загинатите полицајци од 2000 година во Арачиново, Кирил Петрушевски и Ерол Готак, денеска одбележаа 17 години од нивното загинување.

Цвеќе пред споменикот на бранителите кој се наоѓа во кругот на полициска станица Гази Баба во Автокоманда положија и нивни роднини и пријатели, а почит оддадоа и претставници од 5-та полициска станица. бк/дма/16:15

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ