• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 април 2018, 

Мадуро „му се заблагодари“ на Трамп што го прославил

Мадуро „му се заблагодари“ на Трамп што го прославил

Каракас, 9 октомври 2017 (МИА) - Претседателот на Венецуела Николас Мадуро „му се заблагодари“ на американскиот претседател Доналд Трамп поради критиките кои ги упатувал кон него, а како што вели тој, „го прославиле во светот“. 

- Чест ми е што шефот на империјата секој ден ме споменува. Тоа значи дека правам нешто како што треба, наведе Мадуро, проследено со смеење, по враќањето во Каракас по посетата на Русија, на Белорусија и на Турција. 

Мадуро истакна дека Трамп „станал предводник на венецуелската опозиција“. 

- Ме прослави во светот. Секој пат кога ме споменува, се повеќе ме сакаат. Цел нов свет се отвора за Венецуела благодарение на санкциите на Трамп, нагласи венецуелскиот претседател. см/ми/09:01

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Поранешни осуденици ги заменија фантомките со пекарски капчиња

Група поранешни осуденици од српскиот град Крагује...

Претседателот на Уганда сака да го забрани оралниот секс

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави де...

Ресторан кој и оние без пари не ги остава гладни

Доколку сте гладни, а немате пари, тука секогаш мо...

Прва кино проекција во Саудиска Арабија по 35 години

Во Саудиска Арабија, првпат по 35 години, граѓанит...

Пронајдена подморницата со која, наводно, Хитлер побегнал во Јужна Америка (видео)

Германската подморница со која, според теоретичари...