• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Авигдор Либерман избран за министер за одбрана на Израел

Авигдор Либерман избран за министер за одбрана на Израел

Тел Авив, 30 мај 2016 (МИА) - Израелскиот ултранационалист Авигдор Либерман денеска положи заклетва како нов министер за одбрана, откако Парламентот го одобри неговото именување.

„За“ Либерман гласаа 55 пратеници, 43 беа „против“, а еден беше „воздржан“, а другите беа отсутни. Во израелскиот Парламент има 120 пратеници.

Либерман вети дека ќе воведе поостри мерки против палестинските терористи. ми/21:44

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...