• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Интер потпиша со Галардини

Интер потпиша со Галардини

Милано, 11 јануари 2017 (МИА) – Роберто Глардини 22 годишен играч од средниот ред е нов фудбалер на Интер Милано, тој за сума од 25 милиони евра премина од редовите на Аталанта Бергамо.

Младиот фудбалер од средниот ред го привлече вниманието со одличните игри за калчолигашот од Бергамо иако настапи на само 13 натпревари сезонава. Во минатото тој играше како позајмен за повеќе нисколигаши.

Тој во Интер доаѓа да го замени недисциплинираниот и суспендиран Брозовиќ.јд22:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.