• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

Македонските ракометари во Скопје ќе тренираат до почетокот на ЕП

Македонските ракометари во Скопје ќе тренираат до почетокот на ЕП

Скопје, 15 јули 2018 (МИА) – Македонската ракометна репрезентација со две победи над Црна Гора ја заврши втората фаза од подготовките на Маврово и утре продолжува во Скопје каде ќе тренираат до почетокот на ЕХФ Шампионатот.

ЕП од 20 до 29 јули ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“. Македонија се наоѓа во групата Б со селекциите на Украина, Швајцарија, Велика Британија и Италија.

Во првото коло, на 20 јули од 20 часот, Македонија игра со Велика Британија.

Најдобро пласираните две селекции од групата ќе обезбедат учество во полуфиналето на турнирот.

Само победникот на ЕХФ Шампионатот ќе се пласира на наредното Европското првенство во оваа младинска категорија. зс/16:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот според „Форбс“

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатен...