• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

СДСМ: Мицкоски маршира за спас на криминалот

СДСМ: Мицкоски маршира за спас на криминалот

Скопје, 15 јули 2018 

Христијан Мицкоски бесрамно го валка македонското знаме и под превезот на знамето на Македонија маршира за спас на криминалците и одбрана на криминалот. Во очај, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски денеска полнеа автобуси со граѓани и ги принудуваа да го бранат криминалот на опозициската партија.

Додека граѓаните масовно гордо и достоинствено го прославуваат историскиот успех на Македонија, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да го бранат криминалот и да бараат амнестија по секоја цена.

На Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не им се важни ниту интересите на граѓаните, ниту иднината на Македонија, нивната единствена политичка мисија е одбраната на криминалот сторен од врвот на партијата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да заборават на каква било амнестија. Целосното расчистување на криминалот и насилството од 27 април е врвен државен интерес. Секој за кој ќе се утврди дека го прекршил законот ќе одговара и за тоа нема никакво пазарање ниту договарање.

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку условувања со амнестија да ја закочат македонската иднина. Граѓаните се цврсто определени за членство во ЕУ и влез во НАТО за европска иднина и не сакаат да се вратат во времето на изолација, поделби и неизвесност.

Македонија оди напред и нема запирање. Граѓаните велат ДА за загарантиран македонски идентитет, велат ДА за влез во ЕУ и НАТО, велат ДА за македонската иднина.

Центар за комуникации на СДСМ

___________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот според „Форбс“

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатен...