• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

Сообраќајка на патот Куманово Свети Николе, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Куманово Свети Николе, сообраќајот во прекин

Скопје, 15 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Куманово- Свети Николе кај м.в. Мездра, е во прекин поради сообраќајна незгода.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, сообраќајот од 13:30 е во прекин во двата правциат. бк/14:14

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот според „Форбс“

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатен...