• A-
  • A
  • A+
среда, 15 август 2018, 

Дел од општина Аеродром утре без вода

Дел од општина Аеродром утре без вода

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Бојмија“, броевите 2, 4, 6 и 8, од улицата „69“ и дел од улицата „23 Октомври“.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекинот е поради реконструкција на водоводна мрежа, ниска зона на улицата „23 Октомври“ со улицата „Бојмија“ во населба Аеродром.

Жителите ќе бидат без вода се до завршување на реконструкцијата. мд/скс/13:43

###

 

 Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...