• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Бесплатен паркинг во катната гаража кај „Беко“ поради кастрење гранки

Бесплатен паркинг во катната гаража кај „Беко“ поради кастрење гранки

Скопје, 15 февруари 2018 (МИА) - Екипите на јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Градски паркинг“ утре ќе спроведат акција за кастрење гранки на отворени паркинзи на повеќе локации во општина Центар. Поради тоа овие паркинзи ќе бидат затворени, а станарите и правните субјекти во текот на денот можат да се паркираат на катната гаража кај „Беко“. 

- Акцијата се спроведува поради овозможување поголема видливост на возачите, ослободување на патната сигнализација и поголема прегледност и безбедност во сообраќајот, соопшти Град Скопје. 

Кастрењето гранки ќе се спроведе на паркингот А5 (улица „Орце Николов“ бр. 20, 29 и без број, улица „Скопска“ бр. 9), паркинг А6 (улица „Максим Горки“ бр. 1, 3, 3а, 5, 7, 8а, 9, 10, 11, 14, 16, 16а, 17, 18, 19, 20 и 21, „Осма ударна бригада“ бр. 2, 20, 20а, 20б, 24 и 31а, „Васил Главинов“ бр. 7а и 7б, „Скопска“ бр.9, 9а, 15 влез 1 и 2, „Лермонтова“ бр.3 и „Никола Вапцаров“ бр.2, 8 и 18). На паркингот А1 (булевар „ВМРО“ бр.1 влез, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и бр.3) и на паркингот А3 (улица „Даме Груев“ бр.7 блок 4 со влезови од 2 до 9 и улицата „Вељко Влаховиќ“ бр.21 и 23). мд/сд/10:21

###

 

 Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...