• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 април 2018, 

Реконструкција на детските реквизити во Градски парк

Реконструкција на  детските реквизити во Градски парк

Скопје, 26 декември 2017 (МИА) - Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ во договор со  Град Скопје започнаа со реконструкција на  детските реквизити поставени во Градскиот парк спроти оградата на Зоолошката градина.

Од ЈП „Паркови и зеленило“ соопштуваат дека дрвените реквизити, лизгалки и лулашки, кои беа оштетени и демолирани, ќе се поправаат со  замена на  искршените делови со нови, ќе се бојадисаат, и ќе се монтираат нови метални држачи. скс/дма/15:28

###

 

 

                              

  

 

           

                            

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Поранешни осуденици ги заменија фантомките со пекарски капчиња

Група поранешни осуденици од српскиот град Крагује...

Претседателот на Уганда сака да го забрани оралниот секс

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави де...

Ресторан кој и оние без пари не ги остава гладни

Доколку сте гладни, а немате пари, тука секогаш мо...

Прва кино проекција во Саудиска Арабија по 35 години

Во Саудиска Арабија, првпат по 35 години, граѓанит...

Пронајдена подморницата со која, наводно, Хитлер побегнал во Јужна Америка (видео)

Германската подморница со која, според теоретичари...