• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 јануари 2017

Женева - Преговори, под покровителство на ОН, за обединување на Кипар.

Колмар - Францускиот Апелациски суд ќе донесе одлука дали да го ослободи поранешниот премиер на Косово Рамуш Харадинај, приведен во Франција под сомнение за воени злосторства.

Брисел - Германскиот канцелар Ангела Меркел во посета на Белгија.

Рим - Министерот за внатрешни работи на Италија Марко Минити ќе има средба со еврокомесарот за миграција Димитрис Аврамопулос.

Берлин - Шефот на германската дипломатија Франк-Валтер Штајнмаер ќе се сретне со египетскиот колега Самех Шукри.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...