• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

12 јануари 2017 

Скопје - Одбележување на деветгодишнината од хеликоптерската несреќа во која загинаа 11 припадници на Воздухопловната бригада на АРМ.

- Полагање венци и цвеќе пред споменикот во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец. (10:40)

- Министерот за одбрана Зоран Јолевски ќе положи цвеќе на местото на несреќата кај Катлановско Блаце. (12:00)

Скопје - Претставништвото на УНХЦР и Центарот за управување со кризи организираат изложба на цртежи „Бегство за подобро утре“, дело на сирискиот пар Шерго Муса и Назли Абду, создадени за време на нивниот престој во прифатниот и транзитен центар „Винојуг“. (Кинотека на Македонија/12:00/изјави за медиумите по отворањето на изложбата/12:30)

Скопје - Традиционален концерт на Македонската опера и балет за празникот Василица, насловен „Заборавени песни“. (МОБ/20:00)

Вевчани - Карневалски свечености „Василичари 2017“.

- Отворање на изложбата на слики на академскиот сликар Ниче Василев (Клуб на пензионери/12:00)

- Концерт на групите Фрајле, Нокаут и ДНК. (21:00)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...