• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Монте Карло, 20 април 2017 (МИА) - Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло.

Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт Рамос-Винолас со 1-2 во сетови. Мареј одлично го доби првиот сет со 6-2, но во вториот во иста мера возврати Шпанецот, па го доби сетот со 6-2. Иако, првиот фаворит Мареј во решавачкиот трет сет водеше со 4-0 во гемови сепак Рамос-Винолас потполно се врати во игра и го доби сетот со 7-5.

Настапот во Монте Карло заврши и за третиот носител Стен Вавринка кој со 2-0 во сетови беше поразен од уругвајскиот тенисер Пабло Куевас со 6-4 и 6-4.

Од фаворитите натпревраите завршија и за шестиот Тим, како и деветиот носител Бердих, додека во следната рунда се пласита 4-носител Рафаел Надал. ит/сд/19:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...