• A-
  • A
  • A+
понеделник, 23 април 2018, 

ФА го избра идеалниот тим на сезоната

ФА го избра идеалниот тим на сезоната

Лондон, 20 април 2017 (МИА) - По четири играчи на двете водечки екипи Челзи и Тотенхем се во идеалниот тим на сезоната во Премиер лигата во изборот на Англиската фудбалска федерација (ФА).

На голот е Давид Де Геа (Манчестер Јунајтед); одбраната ја сочинуваат бековите на Тотенхем Кајл Вокер и Дени Роуз и тандемот штопери на Челзи, Давид Луиз - Гери Кејхил; во редот за врска се најдоа Деле Али (Тотенхем), Еден Азар (Челзи), Нголо Канте (Челзи) и Садио Мане (Ливерпул); во нападот се Ромелу Лукаку (Евертон) и Хари Кејн (Тотенхем).

Место во првите 11 во изборот на ФА нема за Златан Ибрахимовиќ и Алексис Санчез, двајцата се претенденти за признанието најдобар играч во Премиер лигата. зс/14:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Постер со Елвис Присли продаден за 42.500 долари

Редок постер со Елвис Присли од 1955 година, беше ...

Шанаја Твејн се извини за своја изјава дека би гласала за Трамп

Канадската кантри и поп пејачка Шанаја Твејн се из...

Мебел од парискиот хотел „Риц“ продаден за рекордни 7,3 милиони евра

Луксузен мебел од легендарниот париски хотел „Риц“...

Бакир Изетбеговиќ заврши во видео игра

Непознати автори направија видео игра насловена „Е...

Почина актерот Верн Тројер

Актерот Верн Тројер, кој стана најпознат по улогат...