• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Тесна победа на Наполи против Емполи

Тесна победа на Наполи против Емполи

Рим, 19 март 2017 (МИА) – Екипата на Наполи забележа тесна победа против Емполи во првиот натпревар од денешната програма на 28.коло во Серија А.

Наполи славеше победа на гостински терен со 3-2, со двата гола на Лоренцо Исиње и Дреис Мартинс. Пораз го ублажија Ел Кадури и Макароне од пенал.

Попладнево во терминот од 15 часот се играат средбите:
Сампдорија – Јувентус
Кротоне – Фиорентина
Каљари – Лацио
Болоња – Киево
Аталанта – Пескара.

Во последните два натпревари ќе играат, Удинезе – Палермо (18 часот) и Рома – Сасуоло (20:45 часот).

Табела: Јувентус 70 бода, Наполи 63, Рома 62, Лацио 56, Интер 55, Милан 53,... ит/15:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...