• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

Уапсен маж во Грција во обид да украде пакети со храна наменети за погодените од пожарите

Уапсен маж во Грција во обид да украде пакети со храна наменети за погодените од пожарите

Атина, 10 август 2018 (МИА) - Грчката полиција уапси 37-годишен маж додека се обидувал да украде пакети со храна наменета за погодените од катастрофалните пожари во источниот дел на областа Атика.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, чуварот на спортската сала во која се собира хуманитарна помош во населбата Неа Макри забележал две сомнителни лица и веднаш ја известил полицијата.

По брзата реакција полицијата го уапсила 37-годишниот, додека пак лицето кое било со него успеало да побегне.

Во паркираниот автомобил на уапсениот биле пронајдени два пакета со храна. ср/зш/09:18

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот според „Форбс“

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатен...