• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

Ветер со брзина од 90 километри на час во Скопје

Ветер со брзина од 90 километри на час во Скопје

Скопје, 15 јули 2018 (МИА) - Во Скопје вечерва дува ветер со брзина од 90 километри на час. Засега не се пријавени материјални штети. 

Од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА информираат дека нестабилното време со дожд и грмежи се движи од северозапад кон Пелагонија и Прилеп. бак/20:47

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот според „Форбс“

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатен...