• A-
  • A
  • A+
среда, 15 август 2018, 

Порошенко во официјална посета на Србија

Порошенко во официјална посета на Србија

Белград, 3 јули 2018 (МИА) - Украинскиот претседател Петро Порошенко синоќа допатува во Белград, во официјална посета на Србија.

Порошенко денеска ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ и ќе учествува на бизнис форум со српски и украински стопанственици.

Порошенко ќе има средби и со премиерката Ана Брнабиќ и со спикерката на српскиот Парламент Маја Гојковиќ. цч/сп/09:17

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...