• A-
  • A
  • A+
среда, 15 август 2018, 

Петро Порошенко утре во Белград на средба со Вучиќ

Петро Порошенко утре во Белград на средба со Вучиќ

Белград, 2 јули 2018 (МИА) - Украинскиот претседател Петро Порошенко утре ќе престојува во официјална посета на Србија, информираа од кабинетот на српскиот претседател Александар Вучиќ.

По церемонијата на свечен дочек, претседателите Вучиќ и Порошенко ќе осварат тет-а-тет средба, по што е предвиден пленарен состанок на двете делагации и потпишување на повеќе билатерални договори.

Во рамките на посетата на укранскиот претседател на Белград, предвиден е и бизнис форум со учество на преставници на двете стопански комори и на претседателот Порошенко, информираа од кабинетот на Вучиќ. об/цч/11:48

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...