• A-
  • A
  • A+
среда, 15 август 2018, 

Изјава на портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, за договорот со Грција (видео)

Изјава на портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, за договорот со Грција (видео)

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Изјава на портпаролот на Владата на Република Македонија, Миле Бошњаковски за објавувањето на договорот со Република Грција.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Роботи ќе оценуваат дали кредитобарателите се солвентни

Роботи во повеќе банки низ светот веќе ги проверув...

Австриските криминалци ќе мора да плаќаат данок

Суд во Австрија пресуди дека и криминалците ќе мор...

Ретко селфи на синовите на двајца од легендарните „Битлси“

Шон Оно Ленон и Џејмс Меакартни, синовите на позна...

Почина рускиот писател Едуард Успенски

Рускиот писател и сценарио Едуард Успенски, автор ...

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...