• A-
  • A
  • A+
вторник, 19 јуни 2018, 

Изјава на портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, за договорот со Грција (видео)

Изјава на портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, за договорот со Грција (видео)

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Изјава на портпаролот на Владата на Република Македонија, Миле Бошњаковски за објавувањето на договорот со Република Грција.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...