• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Маж удрен со автомобил во Кичевско

Маж удрен со автомобил во Кичевско

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Четириесет и четири годишен маж е повреден денеска откако е удрен со автомобил во Кичевско.

Несреќата, како што соопшти МВР се случила во 14:50 часот во село Грешница, кога патничко моторно возило удрило во 44-годишниот пешак. 

На мажот му е укажана лекарска помош во Кичево, по што е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. ац/19:30

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...