• A-
  • A
  • A+
понеделник, 21 мај 2018, 

„Твитер“ забрани реклами на „Касперски“

„Твитер“ забрани реклами на „Касперски“

Сан Франциксо, 20 април 2018 (МИА) - Компанијата „Твитер“ денеска соопшти дека забранила објавување на реклами на рускиот производител на компјутерски антивирус програми „Касперски Лаб“ на нејзината социјална мрежа, затоа што неговиот деловен модел ги прекршува правилата на платформата.   

Во соопштението на „Твитер“ се наведува дека постојат сомнежи оти „Касперски“ е поврзан со руските разузнавачки агенции.

- Одлуката ја донесоваме затоа што сме уверени дека „Касперски Лаб“ работи со користење на деловен модел, со кој суштински се прекршува прифатената деловна пракса на Твитер, се истакнува во соопштението. сп/21:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Париз го продолжува проектот за речни такси возила

Во главниот град на Франција Париз, на реката Сена...

Поранешен соработник на Спилберг прави холограмски диносауруси со пердуви

Џек Хорнер, некогашниот соработник на режсерот Сти...

Шакира изненади со флексибилноста

Партнерката на фудбалерот на Барселона Жерард Пике...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одлож...

Францускиот режисер Лик Бесон обвинет за силување

Познатиот француски режисер Лик Бесон (59) е обвин...