• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

Најмалку четири лица убиени во напад со огнено оружје во Дагестан

Најмалку четири лица убиени во напад со огнено оружје во Дагестан

Махачкала, 18 февруари 2018 (МИА) - Четири лица се убиени, а петмина се повредени денеска во дагестанскиот град Кизпјар,откако 22-годишен жител отвори оган луѓе кои биле на служба во Црква, по што бил ликвидиран, јави ТАСС.

Според западни агенции, бројот на убиени е пет лица, за повредени се неколкумина.

Според дел од медиумите, напаѓачот почнал да пука внатре во црква, а според други - излегувајќи од храмот. Меѓу повредените се и полицајци и припадници на Национална гарда.

Кај напаѓачот, чиј идентитет е утврден, пронајдени се нож, патрони и ловечка пушка. ссм/18:03

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Португалец стигна со велосипед на Мундијалот во Русија

Португалецот Елдер Батиста помина 4.640 километри ...

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дек...

Сахара ќе биде покриена со зеленило по неколку милениуми

По 15.000 години се очекува Сахара да позелени, ка...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се доста...

По речиси 30 години прикажување, продуцентот открива зошто Симпсонови се жолти

Еден од продуцентите на познатата цртана серија „С...