• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

Десет лица затрупани од лавина во Швајцарија

Десет лица затрупани од лавина во Швајцарија

Виена, 18 февруари 2018 (МИА) - Десет луѓе денеска се затрупани од лавина на 2500 метри надморска височина во швајцарскиот кантон Вале, соопшти локалната полиција.

Според портпаролот на полицијата, Стив Леже, инцидентот се случил во областа Фено, во близина на границата со Франција.

Во тек е потрега по затрупаните, но засега нема информации за нивната судбина. ссм/17:51

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Португалец стигна со велосипед на Мундијалот во Русија

Португалецот Елдер Батиста помина 4.640 километри ...

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дек...

Сахара ќе биде покриена со зеленило по неколку милениуми

По 15.000 години се очекува Сахара да позелени, ка...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се доста...

По речиси 30 години прикажување, продуцентот открива зошто Симпсонови се жолти

Еден од продуцентите на познатата цртана серија „С...