• A-
  • A
  • A+
четврток, 21 јуни 2018, 

Пораст на невработеноста во Русија, околу 3,86 милиони невработени

Пораст на невработеноста во Русија, околу 3,86 милиони невработени

Москва, 20 ноември 2017 (МИА)  - Бројот на невработени лица во Русија, минатиот месец достигна 3,86 милиони или 5,1 отсто од вкупното работоактивно население, објави денеска руската статистичка служба Ростат.

Во септември 2017 година, бројот на невработени изнесувал 3,82 милиони или 5,0 отсто од работоспособното население, информираат руските медиуми. ир/гт/19:46

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.