• A-
  • A
  • A+
петок, 20 април 2018, 

Бела куќа: Трамп ништо не прави да ги разбие сомненијата за финансиски врски со Русија

Бела куќа: Трамп ништо не прави да ги разбие сомненијата за финансиски врски со Русија

Вашингтон, 11 јануари 2017 (МИА) - Белата куќа денеска ги искритикува Доналд Трамп и неговата екипа за преод на власта дека одбиваат да дадат  јавно достојна информација со која би ги разбиле сомненијата за потенцијалните финансиски врски на новоизбраниот претседател и неговото семејство со Русија, пренесоа британските медиуми.

-Има премногу докази дека тие можат да... ги демантираат овие обвиненија, за кои велат дека се  неосновани. Тие, меѓутоа, одбиваат тоа да го сторат, изјави портпаролот на Белата куќа, Џош Ернест.

Тој подвлече дека оваа таинственост предизвикува само сомненија во јавноста. сд/ 21:23

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ