• A-
  • A
  • A+
понеделник, 21 мај 2018, 

Трајковски еден од стрелците за победа на Палермо

Трајковски еден од стрелците за победа на Палермо

Палермо, 21 април 2018 (МИА) - Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски одигра одличен натпревар за Палермо, кој го совлада Авелино со 3:0 во 37-то коло од италијанската Серија Б.

Првиот гол за Палермо го постигна Игор Коронадо од пенал во деветата минута, а Антонио ла Гумина го зголеми водството на 2:0 по асистенцијата на Трајковски.

Македонскиот фудбалер реализираше гол од пенал во 73 минута и ги постави конечните 3:0 за клубот од Сицилија.

Палермо ја прекина серијата од четири натпревари без победа. дб/гт/18:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Париз го продолжува проектот за речни такси возила

Во главниот град на Франција Париз, на реката Сена...

Поранешен соработник на Спилберг прави холограмски диносауруси со пердуви

Џек Хорнер, некогашниот соработник на режсерот Сти...

Шакира изненади со флексибилноста

Партнерката на фудбалерот на Барселона Жерард Пике...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одлож...

Францускиот режисер Лик Бесон обвинет за силување

Познатиот француски режисер Лик Бесон (59) е обвин...