• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

Кејт Винслет и Дајан Китон ќе глумат во обработка на „Тивко срце“

Кејт Винслет и Дајан Китон ќе глумат во обработка на „Тивко срце“

Лос Анџелес, 18 јули 2018 (МИА) - Кејт Винслет, Дајан Китон и Мија Васиковска ќе се појават во „Blackbird”, обработка на данската драма на Били Огуст „Тивко срце“ од 2014.

Филмот е во продукција на Милениум Филмс, а режисер ќе биде Роџер Мичел. Приказната е за жена која страда од амиотропска склероза, и се бори за право на еутаназија, во коешто не целото семејство ја поддржува.

Снимањето на филмот почнува наредниот месец. си/цч/09:28

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот според „Форбс“

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатен...