• A-
  • A
  • A+
среда, 15 август 2018, 

Јуан Мекгрегор ќе глуми во продолжението на хорор класиката „The Shining“

Јуан Мекгрегор ќе глуми во продолжението на хорор класиката „The Shining“

Единбург, 14 јуни 2018 (МИА) - Шкотскиот актер Јуан Мекгрегор ќе глуми во филмската адаптација на романот „Д-р Слип“ од Стивен Кинг, што е продолжение на хорор класиката „Сјаење“, којашто во 1980 година беше екранизирана од режисерот Стенли Кјубрик, со Џек Николсон во главната улога.

Во вториот дел од приказната, детето (Мекгрегор) што го преживеа лудилото на неговиот татко убиец, сега е возрасен човек, но почнува се повеќе да наликува на таткотп, со истите знаци - нескротлив бес и проблеми со алкохолот.

Ворнер Брос веќе неколку години го подготвува овој проект, како и филм кој ќе претставува вовед во „Сјаење“. Премиерата на филмот е закажана за 24 јануари 2019 година. си/цч/08:57

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Роботи ќе оценуваат дали кредитобарателите се солвентни

Роботи во повеќе банки низ светот веќе ги проверув...

Австриските криминалци ќе мора да плаќаат данок

Суд во Австрија пресуди дека и криминалците ќе мор...

Ретко селфи на синовите на двајца од легендарните „Битлси“

Шон Оно Ленон и Џејмс Меакартни, синовите на позна...

Почина рускиот писател Едуард Успенски

Рускиот писател и сценарио Едуард Успенски, автор ...

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...