• A-
  • A
  • A+
среда, 15 август 2018, 

Деведесет и петгодишен Британец ја убил својата гатачка

Деведесет и петгодишен Британец ја убил својата гатачка

Лондон, 27 мај 2018 (МИА) - Лондонската полиција приведе еден 95-годишен маж, под сомнеж за убиство на неговата гатачка.

Како што јави ДПА, 61-годишната жена во четвртокот била пронајдена во нејзиниот стан во лондонската населба Холовеј, со сериозни повреди на главата, по што веднаш била пренесена в болница каде починала следниот ден. 

Засега нема сознанија кои му биле мотивите за убиството на 95-годишниот Британец, кој боледува од деменција. сп/12:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Роботи ќе оценуваат дали кредитобарателите се солвентни

Роботи во повеќе банки низ светот веќе ги проверув...

Австриските криминалци ќе мора да плаќаат данок

Суд во Австрија пресуди дека и криминалците ќе мор...

Ретко селфи на синовите на двајца од легендарните „Битлси“

Шон Оно Ленон и Џејмс Меакартни, синовите на позна...

Почина рускиот писател Едуард Успенски

Рускиот писател и сценарио Едуард Успенски, автор ...

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...