• A-
  • A
  • A+
петок, 25 мај 2018, 

Манекенката Ешли Грејм го возврати ударот на тие што се подбиваат со нејзината тежина

Манекенката Ешли Грејм го возврати ударот на тие што се подбиваат со нејзината тежина

Лос Анџелес, 20 април 2018 (МИА) - Топ моделот Ешли Грејм, позната како една од „полничките манекенки“, жестоко го возврати ударот кога почнаа да се подбиваат со нејзината тежина. Откако следач на Инстаграм ја нарече „дебела и вештачка манекенка“, таа одлучи да објави серија видео коментари, со кои ги посочува своите аргументи и објаснува зошто надворешниот изглед не е најважен.

Меѓу другото, таа објави и неколку фото-колажи со коишто сакаше да се спореди со послабите манекенки.

- Малку е грозно ова што објавувам „глупави“ колажи за „вистинските“ и „дебелите“ манекенк, но тежината, бојата на кожа и косата, верата, ништо од ова не одредува дали си вистинска или вештачка, напиша Ешли во еден од коментарите.

Натаму, таа ги советува младите девојки „да ги следат своите сништа и надежи“, и да не обрнуваат внимание на „инстаграм губитниците“ кои не успеале во тоа. си/цч/09:38

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ