• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 април 2018, 

Двојникот на Мистер Бин е во Бугарија

Двојникот на Мистер Бин е во Бугарија

Дупница, 17 март 2018 (МИА) – Најголемиот комичар на денешното време Ројан Аткинсон има свој двојник во Дупница, Бугарија.бин

Се работи за маж кој е многу сличен на популарниот Мистер Бин.

31-годишниот Мирослав Иванов е една од атракциите во градот поради огромната сличност со познатиот актер.

Мистер Бин од Дупница работи во локална фирма и е миленик на своите колеги. зс/17:11

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Поранешни осуденици ги заменија фантомките со пекарски капчиња

Група поранешни осуденици од српскиот град Крагује...

Претседателот на Уганда сака да го забрани оралниот секс

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави де...

Ресторан кој и оние без пари не ги остава гладни

Доколку сте гладни, а немате пари, тука секогаш мо...

Прва кино проекција во Саудиска Арабија по 35 години

Во Саудиска Арабија, првпат по 35 години, граѓанит...

Пронајдена подморницата со која, наводно, Хитлер побегнал во Јужна Америка (видео)

Германската подморница со која, според теоретичари...