• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 април 2018, 

Роналдо ја претстави новата колекција на долна облека ЦР7

Роналдо ја претстави новата колекција на долна облека ЦР7

Мадрид, 17 март 2018 (МИА) – Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо ја претстави својата нова колекција на долна облека.цр2

Португалецот покажа дека покрај фудбалот, одлично се снаоѓа и во светот на модата. Тој во  стил ја претстави својата новата колекција од моделите на долна облека пролет-лето.цр1

Популарниот фудбалер веќе деветта сезона вади луксузна линија на облека од брендот ЦР7.

-Долна облека е основа за секоја облека, па затоа е важно да носите квалитетни, производи за да изгледате и да се чувствувате добро, вели 34-годишниот Роналдо. зс/14:08

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Поранешни осуденици ги заменија фантомките со пекарски капчиња

Група поранешни осуденици од српскиот град Крагује...

Претседателот на Уганда сака да го забрани оралниот секс

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави де...

Ресторан кој и оние без пари не ги остава гладни

Доколку сте гладни, а немате пари, тука секогаш мо...

Прва кино проекција во Саудиска Арабија по 35 години

Во Саудиска Арабија, првпат по 35 години, граѓанит...

Пронајдена подморницата со која, наводно, Хитлер побегнал во Јужна Америка (видео)

Германската подморница со која, според теоретичари...