• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

„Ранкер“: Пријатели - најдобрата хумористична серија на сите времиња

„Ранкер“: Пријатели - најдобрата хумористична серија на сите времиња

Њујорк, 22 јануари 2018 (МИА) - Посетителите на интернет страницата „Ранкер“ имаа можност да гласаат за „најдобра хумористична ТВ серија на сите времиња“.

Како што и многумина очекуваа, победникот е серијата „Пријатели“, со освоени 570.000 гласови.

Серијата се емитуваше од 1994 до 2004 година, и важи за еден од најпрепознатливите телевизиски шоуа. си/гт/12:08

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.