• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Лондон, 20 јануаеи 2018 (МИА) - Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување полетал од аеродромот Гетвик кон Маурициус, бидејќи пилотот сакал пијан да управува со леталото.

Пилотот со полициска асистенција бил отстранет од авионот. Тој со лисици на рацете бил спроведен до аеродромската зграда.

Компанијата „Бритиш ервејз“ се извини поради доцнење на летот, додека полицијата одби да го коментира случајот. ми/14:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ