• A-
  • A
  • A+
четврток, 21 јуни 2018, 

Жителите на Карлсруе во потрага по „чудовиштето“ што им ги напаѓа лебедите

Жителите на Карлсруе во потрага по „чудовиштето“ што им ги напаѓа лебедите

Карлсруе, 21 октомври 2017 (МИА) - Локалните власти во германскиот град Карлсруе решија да испразнат езеро во обид да откријат кое е таинственто животно што ги убива лебедите.

Со месеци жителите Етинген кај Карлсруе трагаат по „чудовиштето од Хорнбашзе“, како што го викаат напаѓачот на лебедите. Се претпоставува дека се работ иза голем сом или некој друг вид на риба. Стотици граѓани денеска се собраа да помогнат во потрагата, јави новинската агенција ДПА, и досега биле пронадени неколку помали слатководни риби-грабливци, но потрагата по „чудовиштето“ се уште не е завршена. цч/16:59

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ